Hakkımızda

 

 

 

 

Mayıs ayından bu yana Cumhuriyet Bulvarı'nda hizmet veren Egemania Ayak Sağlığı Merkezi, ayak bakımının önemine dikkat çekiyor.
Egemania Ayak Sağlığı Merkezi Kurucuları Güven KURT ve Aptullah ŞAHİNKAYA vücudun tüm ağırlığı taşıyan ayaklara büyük özen gösterilmesi gerektiğini söylediler.
Ayakların, vücudun sinir uçlarının toplandığı bölge olduğunu hatırlatan Güven KURT , "Göz ya da diğer bir organımız rahatsızlandığında hemen doktora gideriz. Fakat ayaklarımız ağrıdığında o kadar önemsemeyiz. Ayak sağlığı çok önemli, çünkü ayaklardaki bir rahatsızlık vücudun diğer bölgelerini de etkiler" dedi. 

MODERN BATIK TEDAVİSİ 

Egemania Ayak Sağlığı Merkezi'nde, tırnak batması, mantar, nasır ve siğil tedavileri, deforme tırnaklar, basış bozuklukları, aşırı terleme ve ayak bakımı konusunda çeşitli uygulamalar yaptıklarını ifade eden Kurt, ayak rahatsızlıklarında mutlaka uzmanlara danışılması gerektiğini dile getirdi. Türkiye'de batık ve mantarlı tırnak tedavilerinde tırnak çekme yöntemiyle ağrılı bir tedavi uygulandığını kaydeden Güven KURT , Avrupa'da 50 yıldır uygulanan "3to tel" sistemiyle İzmir'de de ağrısız ve acısız ana tırnağı kaybetmeden başarılı uygulamalar yapıldığını belirtti. 

BASIŞ ÖLÇÜMÜ 
Güven KURT, müşterilerin ayaklarındaki basış bozukluklarını belirlemek için pedografi cihazıyla ayak ölçümleri yaparak uygun tabanlık ve ayakkabılar önerdiklerini de anlattı.
Tüm ürün ve aletleri bu konuda Avrupa'nın en iyi markalarına sahip Almanya'dan tedarik ettiklerini belirten Egemania Ayak Sağlığı Merkezi Kurucu Ortağı Güven Kurt da, sporcu, dansçı ve uzun süre ayakta çalışan meslek gruplarının ayak sağlığını ihmal etmemeleri gerektiğinin altını çizdi. Kurt sözlerini şöyle sürdürdü: "Ayak sağlığını korumak isteyenler sadece şık olduğu için ayakkabı almamalı. Ayakkabı rahat olmalı. Ayrıca ayak tırnakları da herhangi bir batık oluşmaması için düz kesilmeli"